Oficjalny serwis internetowy Diecezji Ełckiej

16-400 Suwałki
strona www
Fax: 87 565 75 89

Rys historyczny: W latach 70-tych i 80-tych powstawało na północy Suwałk nowe osiedle. Władze diecezji łomżyńskiej na prośbę Ks. prał. Kazimierza Hamerszmidta zleciły Salezjanom budowę kościoła na tym osiedlu. Prace rozpoczęły się w 1982 r. Wcześniej postawiono kaplicę, która służyła organizującej się wspólnocie parafialnej, aż do wybudowania obecnego kościoła. Dnia 01 czerwca 1988 r. erygowana została parafia p.w. Matki Bożej Miłosierdzia. 24 maja 2000 r. Ks. Bp Wojciech Ziemba dokonał konsekracji świątyni.

Wyposażenie: Murowana, kryta blachą. W prezbiterium krzyż połączony z tabernakulum na tle witrażu z Ostatnią Wieczerzą. Wnętrze kościoła okala wstęga na której znajdują się malowidła przedstawiające sceny biblijne Starego i Nowego Testamentu autorstwa ks. Tadeusza Furdyny. Po prawej stronie ołtarz boczny z wizerunkiem patronki kościoła Matki Bożej Ostrobramskiej. (Autorem obrazu jest ks. Wincenty Kilian). Ołtarze, chrzcielnica, postument pod figurą św. Jana Bosko wykonane są ze stiuku.

Odpust: Matki Bożej Miłosierdzia - 16 listopada, św. Jana Bosko 31 stycznia, Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych – 24 maja

Księgi parafialne: od 1984 r., kronika parafialna od 1981 r.

Msze Święte:

20:00 (w wakacje)
----
Dni powszednie: 6:30; 7:00; 8:00; 18:00

RSS Feeds

DAP-logo new

śdm

Szlak Papieski

Parafie w pobliżu

Znajdź parafie w pobliżu*Przybliżona odległość liczona w linii prostej

Zobacz również..

Szlak Papieski - Ełk - Wigrykarmelcaritasmilleniumksm1                  UKSW